הרפורמה בהליך פשיטת רגל

הרפורמה בהליך פשיטת הרגל – קיצור זמן ההליך, הפטר מהיר ומחיקת חובות:

פשיטת רגל תוך 18 חודשים

בית המשפט המחוזי והכונס הרשמי החלו ליישם את תוכנית הרפורמה בהליך פשיטת הרגל, שמטרתה קיצור זמן ההליך בפשיטת רגל, כך שבתוך 18 חודשים מיום הגשת הבקשה על-ידי החייב, תוגש תוכנית פירעון על ידי המנהל המיוחד המאפשרת לחייב לקבוע את הזמן שנותר לו לניהול הליך פשיטת הרגל,שבסופו קבלת הפטר לחייב. ב-18 חודשים הראשונים המנהל המיוחד בוחן את תום ליבו של החייב בהליך, גובה חובותיו לנושים, יכולתו הכלכלית של החייב, נכסיו, רכושו, ניצול פוטנציאל השתכרותו וניהול משק הבית וזאת על מנת לקבוע את יכולתו לתשלום בתוכנית הפירעון. היתרון הגדול בתוכנית הרפורמה היא שמרגע שתוכנית הפירעון מאושרת על ידי בית המשפט, החייב יודע כמה זמן נותר לו לסיום ההליך ובכך לקבל הפטר חלוט לחובותיו. עורך דין פשיטת רגל שלי גרשט תסייע בהגשת הבקשה ברפורמה החדשה, ניהול התיק מול המנהל המיוחד ובחינת תוכנית הפרעון העתיד לצורך קבלת ההפטר המיוחל. באפשרות החייב לפרוע את תוכנית הפרעון בכל שלב ובכך לקצר את ההליך ולסיימו כבר בתום 18 חודשים!

הגשת בקשה לפשיטת רגל, עיכוב הליכים ותוכנית פירעון:

השלב הטרומי והגשת הבקשה לפשיטת רגל:

לפניי שממהרים לגשת להליך של פשיטת רגל, על החייב לשאול את עצמו האם ההליך מתאים לו? ועל כן אנו מאמינים כי ייעוץ נכון, מקצועי ואישי לפניי פנייה להליך פשיטת רגל ישפוך אור רב על ההליך ובכך החייב יבין את יתרונותיו הרבים של הליך פשיטת הרגל. תחילתו של ההליך הוא בשלב הגשת הבקשה לצו כינוס ופשיטת רגל לכונס הרשמי ולבית המשפט המחוזי. מייד עם הגשת הבקשה ניתן לקבל עיכוב הליכים זמני בתיקי ההוצאה לפועל ל-60 ימים או עד קבלת צו הכינוס ובמקרים מסוימים אף לבקש ביטול הליכים לרבות: עיקול משכורת, הגבלת רישיון נהיגה, עיקול עובר ושב בבנק ועוד. עורך דין שלי גרשט תפעל לקבלת צו הכינוס במהרה ללא צורך בהמתנה של חודשים ארוכים ומרובים.

צו כינוס:

לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל ולצו כינוס, הכונס הרשמי בוחן את הבקשה לפשיטת רגל בהתאם למסמכים שהוגשו, הכנסותיו והוצאותיו של החייב, מצבו הרפואי, גילו וכו ומגיש לבית המשפט המחוזי את המלצתו לצו כינוס, עיכוב הליכים קבוע בתיק וכן התשלום החודשי שעל החייב לשלם בצו התשלומים. בית המשפט המחוזי חותם על צו הכינוס וקובע מועד דיון בבית המשפט בעוד 18 חודשים לצורך בחינת תוכנית הפירעון והכרזת החייב פושט רגל. כמו כן בצווי הכינוס החדשים בית המשפט המחוזי מורה על ביטול הליכים בהוצאה לפועל ובפקודת המיסים (גבייה) לרבות: ביטול עיקול משכורת, ביטול הגבלת רישיון נהיגה, ביטול עיקול עו"ש ועוד.

השלב מיום צו הכינוס בפשיטת רגל ועד הדיון בהכרזה:

בשלב זה כל ההליכים כנגד החייב מעוכבים ועל החייב לשלוח לנושיו הודעה בדואר רשום עם אישור מסירה בדבר צו הכינוס והליכי פשיטת רגל וכן לעדכן את כל תיקי ההוצל"פ בדבר צו הכינוס. בשלב זה הריביות בהוצל"פ נעצרות והנושים אינם רשאים לפנות בהליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב וכי עליהם להגיש תביעת חוב תוך 6 חודשים לכונס הרשמי. עד לדיון בהכרזת החייב פושט רגל ותוכנית הפירעון שתוגש על ידי המנהל המיוחד, זהו שלב בו המנהל המיוחד בוחן את התנהלותו הכלכלית של החייב, נכסיו כיום ובעבר וכל זאת על מנת לגבש תוכנית פירעון. בשלב זה על החייב למלא אחר הוראותיו של המנהל המיוחד לרבות: הגשת דוחות הכנסות והוצאות לתא משפחתי, התייצבות לחקירה במשרדי המנהל המיוחד ותשלום חודשי שנקבע בצו התשלומים בצו הכינוס. כל התשלומים המשולמים בצו התשלומים מופקדים לקופת כינוס ובשונה מאיחוד תיקים בהוצאה לפועל, אינם מועברים לנושים, אלא נשמרים בקופת הכינוס עד לאחר ההפטר לחלוקת דיבדנדים לנושים. במידה והמנהל המיוחד סבור כי צו התשלומים אינו משקף את יכולתו של החייב בתשלום החודשי, רשאי הוא להגיש בקשה להגדלת צו התשלומים. מנגד, במידה והחייב סבור כי צו התשלומים גבוה ואינו משקף את יכולתו הכלכלית והכנסותיו, רשאי הוא להגיש בקשה להפחתת צו התשלומים, כשהיא מגובה בתצהיר ובאסמכתאות מתאימות. יש לשים לב כי במידה והחייב אינו ממלא אחר הוראותיו של המנהל המיוחד, אינו מגיש דוחות, אינו משלם את צו התשלומים, פועל בחוסר תום לב, אזי הנושים רשאים להגיש בקשה לביטול ההליך או תוגש בקשה לביטול ההליך על ידי המנהל המיוחד. כמו כן, יכול ויוגשו בקשות שונות בהליך עליהם יש להגיב ולא להתעלם.

תוכנית פירעון בפשיטת רגל והפטר:

כחודשיים לפניי מועד הדיון בבית המשפט בדבר הכרזתו של החייב פושט רגל, יגיש המנהל המיוחד בהתאם לרפורמה החדשה תוכנית פירעון לחייב בה ימליץ כי החייב ישלם תשלום חודשי לקופת הכינוס למשך 36 חודשים. את תוכנית הפירעון יאשר בית המשפט המחוזי ובכך יינתן לחייב הפטר מותנה כך שבמידה ויפרע את כל תשלומיו שנקבעו בתוכנית הפירעון יקבל הפטר חלוט על ידי בית המשפט המחוזי.

גם לכם מגיע
לישון טוב בלילה

צרו קשר עם עו"ד שלי גרשט:

שתפו תוכן זה:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות
צרו קשר עכשיו