עורך דין לכתיבת צוואות וירושות

עורך דין לכתיבת צוואות וירושות

מטרת כתיבת צוואה הינה הגנה על רכושו ורצונו של המוריש, כי רכושו יחולק עפ"י רצונו וזאת על מנת למנוע סכסוכים עתידיים, הוצאות משפטיות מיותרות, אויבים והליכים משפטיים מתישים שבחיי מבקש הצוואה לא היה מבקש כי כך יהיו פניי הדברים. מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לכתיבת צוואה על מנת להימנע ממפח נפש.

לתכנון הצוואה עליונות גבוהה וזאת על מנת שמבוקשו של המוריש יתממש בצורה הנעימה והבטוחה ביותר, ורכושו יחולק בדיוק על פי מבוקשו גם אם יש צורך להוקיר ולהותיר לאדם ספציפי מהאחר או מישהו שאינו במעגל המשפחה הקרובה, יש לרשום זאת בצוואה ערוכה וברורה, שכן בהיעדר צוואה יחולו הוראות חוק הירושה ולא בהכרח ישמרו האינטרסים של המוריש על פי חוק זה.

הצוואה הנפוצה ביותר הינה הצוואה בכתב בעדים, המומלצת בכתיבתו ועריכתו של עורך דין על פי רצונו ומבוקשו של המוריש, כשבסופה חותמים שני עדים.

כתיבת ועריכת צוואה על ידי עורך דין

מומלץ לערוך ולתכנן את הצוואה בייעוץ וליווי עורך דין, שכן יתכנן וייעץ כיצד ניתן לפתור מכשולים בצוואה, תכנון נכון והימנעות מסכסוכים עתידיים בין אהובכם.

כדאי לזכור כי צוואה שאינה ערוכה ומתוכננת כראוי הינה פתח לתיבת פנדורה העלולה להוליד סכסוכים כבדים והוצאות משפטיות מיותרות.

צוואות הדדיות

בצוואה הדדית קובעים בני הזוג הוראות הדדיות זהות ומבוקשם כיצד יחולק רכושם.

במרבית המקרים מורישים בני הזוג את רכושם לבן הזוג שנותר, אולם ניתן גם לקבוע יורשים נוספים ואף אחרים.

היתרון בעריכת צוואה הדדית הינה כי בן הזוג שנותר אינו חשוף לסכסוכים מיותרים עם ילדיו וממשיך לנהל את נכסים אלו עפ"י הוראות המוריש ובאין הוראות ספציפיות – כראות עיניו.

צו קיום צוואה/ירושה

לאחר פטירת המוריש, עזבונו יחולק על פי צוואה שערך בעודו בחיים ובאם אין צוואה על פי חוק הירושה.

צו קיום צוואה/ירושה הינו הכרחי על מנת לרשת את עזבונו של המוריש וחלוקת נכסיו על פי מבוקשו לרבות רישום נכסים ו/או פניה לרשויות ו/או פניה לגופים שונים ובנקים.

על מנת לקבל צו קיום צוואה/ירושה יש להגיש בקשה בטופס בקשה מרשם הירושות חתומה על ידי עורך דין בצירוף:

  1. צוואה (אם קיימת) בחתימה מקורית של המוריש.
  2. תעודת פטירה מקורית ממשרד הפנים.
  3. קבלה על תשלום אגרה (אגרה להגשת הבקשה ואגרת פרסום).

לאחר הגשת הבקשה יפרסם רשם הירושות בעיתון אודות הגשת הבקשה וזאת על מנת שאם קיימים מתנגדים לצוואה תנתן באפשרותם האפשרות להגיש התנגדותם.

באם אין כל מתנגד יישלח הצו למשרד עורך הדין המייצג אתכם או לכתובת המבקש שציינתם בבקשה.

בקשה לצו קיום צוואה/ירושה ניתן להגיש גם ברבנות.

משרדה של עורכת דין שלי גרשט יעניק לכם את הליווי המקצועי בעריכת צוואה וכן בעריכת הבקשה לצו קיום צוואה/ירושה, ייעץ לכם בשאלות ומכשולים העולים בעריכת הצוואה ופתרונם וכן רישום נכסים שונים על שם היורשים לרבות רישומם בלשכת רישום המקרקעין (טאבו), מנהל מקרקעי ישראל, משרד הרישוי ועוד

גם לכם מגיע
לישון טוב בלילה

צרו קשר עם עו"ד שלי גרשט:

שתפו תוכן זה:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות
צרו קשר עכשיו